Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Тренінг програми дослідження місць та джерел (Provenance Research Training Program (PRTP) у Хорватії

Програма дослідження місць та джерел (Provenance Research Training Program (PRTP) є проектом Європейського інституту спадку Шоа (European Shoah Legacy Institute (ESLI), започаткованим внаслідок Конференції з приводу майна часів Голокосту (Holocaust Era Assets Conference ) (Прага, 2009) та Терезинської декларації, підписаної 47 країнами. Програма має на меті дослідження джерел, місць та відповідної інформації щодо розкраденого нацистами мистецтва, юдаїки та іншої культурної власності. Вона надає поглиблену освіту для формування громади експертів, котрі зараз і в майбутньому займатимуться питаннями культурного грабунку часів Третього райху, Голокосту та Другої світової війни. Кожного року програма пропонує тижневі тренінги, котрі надають детальний історичний огляд культурного грабунку, еволюцію та практики його втілення; методологічне навчання, включаючи проведення спеціальних досліджень у громадських та приватних архівах; огляд та обговорення законодавчої бази та механізмів на національному та міжнародному рівнях, включаючи політичні, моральні та етичні аспекти реституції. Наступний тренінг програми відбудеться 10-15 березня 2013 р. у Загребі, Хорватія за сприяння Міністерства культури Республіки Хорватія та Центру музейної документації та Державною службою архівів Хорватії. 
Особливо заохочуються заявники з балканських та середземноморських країн. Строк для подання заявок (включаючи заявки на фінансову допомогу) на тренінг у березні 2013 р. у Загребі, Хорватія – до 4 січня 2013 р. 
Інформування учасників – 15 січня 2013 р. 
Детальна інформація про подання заявок за посиланням 
http://provenanceresearch.org/

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top