Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"


З цією метою у п’яти західноукраїнських громадах Львівської, Волинської та Рівненської областей – Рава-Руська, Кисилин, Острожець, Прохід та Бахів – споруджено меморіали. Вони увічнюють історію колись квітучого життя єврейського населення та його винищення. Нині проект продовжується у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей. 
У 2010 році з ініціативи Американського єврейського комітету (AJC) зібралась міжнародна коаліція «Захистимо пам’ять». До неї увійшли: 
* Яхад-Ін Унум 
* Комітет у справах збереження єврейських цвинтарів у Європі 
* Український єврейський комітет 
* Український центр вивчення історії Голокосту 
* Конгрес європейських рабинів 
* Консультантами проекту є Німецька народна спілка по догляду за військовими могилами та Центральна Рада євреїв Німеччини. 
Німецький федеральний уряд окремою статтею бюджету виділив фінансування для спорудження пам’ятників на місцях масових розстрілів євреїв у Східній Європі. Проект «Захистимо пам’ять» розпочав свою роботу у 2011 році як пілотний проект під патронатом Міністерства закордонних справ. 
Михайло Тяглий, Віталій Бобров та д-р Анатолій Подольський, Український центр вивчення історії Голокосту, провели семінари для вчителів та учнів на тему Голокосту у Східній Європі. Історики Світлана Бурмістр та Рей Брендон виступили експертами проекту. 
До Наглядової ради проекту входять д-р Андрей Ангрік (історик), д-р Ульріх Бауманн та Уве Ноймеркер (обидва представляють Фонд «Меморіал вбитим жертвам Європи»), проф. Габбо Кнох (Кельнський університет), д-р Томас Лутц (Фонд «Топографія терору»), проф. Ґюнтер Морш (Фонд «Бранденбурзькі меморіали), д-р Андрій Портнов (історик) та д-р технічних наук Ґюнтер Шлюше (Фонд «Берлінський мур»). 
Створені проектом «Захистимо пам’ять» меморіали присвячені усім єврейським жертвам, що загинули внаслідок масових розстрілів під час Голокосту. Плекаємо надію на те, що спорудження п’яти пам’ятних місць приверне увагу до масштабу нацистського свавілля в Україні, який довгий час не усвідомлювався, та поряд з гідним вшануванням пам’яті жертв сприятиме ґрунтовному історичному дослідженню. 
Український вебсайт проекту: http://protecting-memory-ua.org/ 
Загальний вебсайт проекту українською, німецькою та англійською: http://www.protecting-memory.org/ 

Останні Новини

Дивитися всі

Top