Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії

Міжнародний проект «Захистимо пам'ять» Церемонії відкриття меморіалів (осінь, 2019 р.)

16 - 19 вересня 2019 року відбулись церемонії відкриття дев'яти місць пам'яті та інформації убитим євреям та виставки просто неба у Житомирській та Вінницькій областях. Ці відкриття стали результатом роботи останніх трьох років Українського центру вивчення історії Голокосту та партнерів в рамках проекту "Захистимо пам'ять". Церемонії відкриття місць пам'яті та інформації мали місце в Бердичеві, Хажині, Барашах, Самгородку, Чукові, Липовцях, Вахнівцях та Плискові. Раніше в червні - ще шість на місці масових поховань ромів.

Головний внесок у цьому проекті зробили місцеві дослідники, вчителі та їхні учні, які невтомно шукали матеріали, збирали свідчення та інформацію про історію власних містечок та сіл та про долі своїх співгромадян у роки Другої світової війни.

"Вони були нашими сусідами", наголошували промовці під час церемоній відкриття місць пам'яті. На церемоніях були присутні члени родин, що пережили Голокост, а також тих, хто їх рятували.

Проект "Захистимо пам'ять" розпочався у 2010 році за ініціативи Міністерства закордонних справ Німеччини у співпраці із Фондом "Меморіал убитим євреям Європи"; український партнер проект - Український центр вивчення історії Голокосту

Фото: Анна Войтенко, Erinnerung bewahren - Захистимо пам’ять

[Фотогалерея]

Останні Новини

Дивитися всі

Top