Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ЗВЕРНЕННЯ УЦВІГ ДО КОЛЕГ «МИ ПЕРЕМОЖЕМО ВОРОГА. МИ НА СВОЇЙ ЗЕМЛІ!»

insidethegatesШановні друзі та подруги, колеги та коліжанки,

вже більше трьох тижнів ми усі знаходимося в нових страшних реаліях повномасштабної війни проти України з боку країни-агресора рф. Нам усім болить. Комусь фізично, усім - морально. В нас збираються історії - свої, родинні, знайомих - які варто записувати й розказувати.

Назви міст, містечок, сіл, які наразі найбільше потерпають від обстрілів, руйнувань, наслідків тимчасової окупації - це передусім імена конкретних людей, з якими ми мали й надалі матимемо честь бачитися, працювати, спілкуватися. Ця війна показала також, що немає далеких родичів, знайомих і друзів. Ми всі дуже близькі один одному, готові допомагати в міру своїх сил та можливостей.

Наша команда дякує усім, хто ці дні писав та дзвонив. Комусь писали й дзвонили також ми. Ми хочемо бути близькими до вас усіх та спробувати допомагати усім так, як можемо. Вислухати усіх, хто потребує розмови. Створити майданчики для обговорення нагальних тем та просто заради того, щоб бачитися знову та відчувати підтримку один одного.

Наступні дні ми будемо повідомляти про наші плани та пропозиції. Заохочуємо також Вас писати нам власні ідеї, чим ми могли би бути корисні, як могли би організувати взаємопідтримку нашої великої громади з тисяч людей різного віку та професій з усієї країни та поза її меж.

Український центр вивчення історії Голокосту поступово налагоджує свою наукову, освітню, просвітницьку діяльність.

Попри загрози й безсилу лють ворога, хочемо й мусимо бути разом, думати разом про теперішнє, минуле та майбутнє. Ми переможемо ворога . Ми на своїй землі! Слава Україні!

 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top