Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Міжнародний науковий семінар для освітян у Любліні (Польща)

insidethegates16.06-21.06 2024 р. у м. Люблін та його регіоні (Республіка Польща), проходив міжнародний семінар “Unveiling “Aktion Reinhardt”: A Multi-Perspective Exploration”, на якому Український центр вивчення історії Голокосту представили Анастасія Міхєєва та Леся Юрчишин.

Семінар був організований Grodzka Gate-NN Theatre спільно з The House of Wannsee Conference і мав на меті дослідити основні аспекти планування, реалізації та наслідків Акції Райнхард, яка проводилась німецькими нацистами на території так званого Генерал-Губернаторства (сучасна територія Республіки Польщі та України) у 1941-1943 роках.

Під час семінару учасники відвідали місця, які були пов'язані з реалізацією акції Райнхард, в тому числі табори смерті Белжець, Собібор і Майданек.

Крім того, культурне різноманіття учасників семінару дало змогу познайомитись з різними комеморативними практиками, які можуть бути використані і в Україні. У приватних розмовах, учасників з Республіки Польща, Федеративної Республіки Німеччини, Королівства Нідерландів, Італійської Республіки, Румунії, Держави Ізраїль, Великого Герцогства Люксембург цікавило, як українська спільнота зараз вивчає та говорить про Голокост, тож принагідно нагадуємо і вам про педагогічне видання УЦВІГ “Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року” 

https://holocaust.kiev.ua/Files/News/Yak_govoryty_final.pdf

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • Міжнародний науковий семінар для освітян у Любліні (Польща)

    16.06-21.06 2024 р. у м. Люблін та його регіоні (Республіка Польща), проходив міжнародний семінар “Unveiling “Aktion Reinhardt”: A Multi-Perspective Exploration”, на якому Український центр вивчення історії Голокосту представили Анастасія Міхєєва та Леся Юрчишин.

    [Докладніше]
  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
Дивитися всі
Top